Παρασκευή, 20 Οκτωβρίου 2017

ΟΡΙΣΜΟΙ ΕΚΑΣΚΕΜ 21-22/10/17

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 3η
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 3η Αγωνιστική
21/10/17 20:30 ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ  ΚΑΛΕΣΗΣ - ΣΑΛΑΠΑΝΗΣ 
21/10/17 20:30 ΚΙΛΚΙΣ ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ   ΕΚΙΖΟΓΛΟΥ - ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ 
21/10/17 18:00 ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΑΕ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ  ΜΠΟΪΤΣΗΣ - ΚΟΡΔΑΛΗΣ 
21/10/17 18:00 ΕΔΕΣΣΑΣ ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ ΠΑΠΑΓΕΡΙΔΗΣ - ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ 
21/10/17 18:00 2ου ΓΥΜΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ   ΜΕΛΑΝΙΔΗΣ - ΝΤΟΓΚΑΣ 
21/10/17 20:00 ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ  ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΣΤ - ΧΑΤΖΗΜΠΑΛΙΔΗΣ 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Β ΟΜΙΛΟΣ) 3η Αγωνιστική
22/10/17 12:00 ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ   ΚΑΛΕΣΗΣ - ΣΑΛΑΠΑΝΗΣ 
22/10/17 12:00 Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ  ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ  ΠΑΠΑΓΕΡΙΔΗΣ - ΜΗΤΩΝΑΣ 
23/10/17 18:00 ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ - ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ  - ΚΟΡΔΑΛΗΣ 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Α ΟΜΙΛΟΣ) 3η Αγωνιστική
22/10/17 12:00 ΜΕΛΙΚΗΣ ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ- ΠΙΕΡΙΚΟΣ  ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ - ΚΟΥΛΗΣ 
22/10/17 14:00 ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ - ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ - ΚΟΡΜΕΝΤΖΑΣ 
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 3η Αγωνιστική
21/10/17 18:00 ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ  ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ - ΚΟΡΜΕΝΤΖΑΣ 
21/10/17 16:00 ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ - ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ  ΣΑΡΑΚΕΝΙΔΗΣ - ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ 
21/10/17 16:00 2ου ΓΥΜΝΑΣ ΑΣ ΑΘΛΟΣ  - ΑΚΕ ΠΙΕΡΙΑΣ ΜΕΛΑΝΙΔΗΣ - ΝΤΟΓΚΑΣ 
21/10/17 18:00 ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ ΕΡΓΟΝΑΘΛΟΣ - ΑΕΤΟΙ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ - ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 
21/10/17 18:00 ΓΑΛΛΙΚΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ  - ΓΑΣ ΒΑΦΥΡΑΣ  ΕΚΙΖΟΓΛΟΥ - ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ 
22/10/17 18:00 ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΠΣ ΚΟΥΠΑ  ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ - ΚΑΨΙΔΗΣ 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 3η Αγωνιστική
21/10/17 12:00 ΕΔΕΣΣΑΣ ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΜΠΟΪΤΣΗΣ  - ΔΗΜΤΣΗ 
21/10/17 12:00 ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ 
21/10/17 12:30 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΣ ΑΘΛΟΣ - ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ  ΓΙΑΝΚΙΔΗΣ - ΤΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΟΥ 

Πέμπτη, 19 Οκτωβρίου 2017

Διαιτητές – Κομισάριοι Α1 Ανδρών (3η αγων., 21-22/10)

Σάββατο 21 Οκτωβρίου
ΠΑΟΚ 16.30 ΠΑΟΚ-Κύμη Διαμαντής-Τσαρούχα-Κατραχούρας (Σιμητόπουλος)
ΚΓ 18.30 Λαύριο-Άρης Αναστόπουλος-Τζαφλέρης-Ανδρικόπουλος (Σταύρου)
ΟΑΚΑ 17.00 ΑΕΚ-Ρέθυμνο Δεσλής-Παντελίδης-Ζαχαρής (Καρούσης)
ΔΚΓ Ήλιδας 16.30 Κόροιβος-Κολοσσός Ρ. Πουρσανίδης Γ.-Πουρσανίδης Κ.-Ταρενίδης Στ. (Θεοδωρόπουλος)
Ν. Σμύρνης (κθ) 16.30 Πανιώνιος-Προμηθέας  Καρακατσούνης-Μαγκλογιάννης-Καλδίρης (Κορασίδης/Ντίνος)
Κυριακή 22 Οκτωβρίου
Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΓΛ Φάρος-Παναθηναϊκός Σώμος-Συμεωνίδης-Κωνσταντινόπουλος (Τανατζής)
ΣΕΦ (κθ) 17.30 Ολυμπιακός-Τρίκαλα Βαρδάλος-Σκούτας-Τζιοπάνος (Τεφτίκης)

Διαιτητές-Κομισάριοι Α2 Ανδρών (3η αγων., 21/10)

ΕΑΚ Λάρισας 17.00 ΑΕ Λάρισας-Ερμής Σταματόπουλος-Πιτσίλκας-Γερακίνης 
Αγ. Θωμά 18.00 Μαρούσι-Καρδίτσα Τσούνας-Χαλαμπαλάκης-Καρακάσης 
Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Παπάγου Παγώνης-Καλογερόπουλος-Φακίτσας
Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Απόλλων  Μαλαμάς-Κοτσίμπος-Κυριακόπουλος 
Αγ. Θωμά 15.00 Δούκας-Καστοριά Παναγιώτου-Αναστόπουλος Λιότσιος 
Λευκάδας 17.00 Δόξα -Αμύντας Γεωργιάδης-Παφίλης-Τζίμα 
Π. Σαλπέρας 17.00 Εθνικός-Ψυχικό Θεονάς-Καραβίτης-Κάρδαρης 
Α. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Αρκαδικός Ευφραιμίδης-Δημόπουλος-Ταρενίδης Κ. 

Διαιτητές-Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (3η αγων., 22/10)

2ος Όμιλος
ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος -Τιτάνες  Κρεσταινίτης-Λογθέτης (Ρόζης)
ΔΑΚ 17.00 Χαλκηδόνα-Καβάλα Παπαδόπουλος Θ.-Μελανίδης (Αστρεινίδης)
Αρναίας 17.00 ΣΑ Στρατωνίου-Ασπίς Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης (Σακελαρίου)
Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Αγρίνιο Θεοδώρου-Λουλουδιάδης (Βαρνάς)
ΔΑΚ Σερρών 17.00 Ίκαροι -Ανατόλια Ξέρας-Καρακώστας (Γιαβρής)
Λαγκαδά 17.00 Ερμής -Μαχητές Λόρτος-Φουτζήλας (Μήτσιου)
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Ευρώπη Ντούρας-Μπακάλης (Δροσόπουλος)

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (22/10)

3ος Όμιλος
ΔΑΚ 17.00 Πρωτέας -Νικόπολη Δημάδης-Χατζηχαρίσης (Πλεξίδας)
ΔΑΚ Ιωνίας 17.00 Ιωνικός -Φαίακας . Παζόλης-Κοντογιάννης (Πολυχρονίδης)
ΔΑΚ 19.00 Ζέφυρος- Φίλιππος Τσουμαχίδης-Λελούδας (Δέλλας)
ΔΑΚ Δ. 17.00 ΑΟΚ -Νίκη Αγραφιώτης-Κουκουλεκίδης (Μελανίδης)
ΔΑΚ 17.00 Πτολεμαϊδα-Ίκαροι  Ελευθεριάδης-Εκιεζόγλου (Μπαταούλα)
ΕΑΝΚ 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εύαθλος . Κατωτικίδης-Ιορδανίδης (Βόντζας)
4ος Όμιλος
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Κένταυρος Παπαγεωργίου-Καλέσης (Λαδένης)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ Γαζέτας-Παπαδόπουλος Χ. (Τζιομπάνος)
ΔΑΚ 18.00 Απόλλων .-Αστέρας  Πετανίδου-Τσούλης (Κασαπίδης)
Ν. Σκοπού 18.00 Ορφέας -Πολύγυρος Πράττος-Τζιοπάνος Γ. (Γκούμας)
Μαντουλίδη  Μαντουλίδης-Μακεδονικός Τσοκόλης-Καρκαλέτσης 
ΔΑΚ 18.00 Αίας -Ελευθερούπολη Ντόγκας-Χατζηκώστας (Φωτιάδης)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΓΑΣ -ΚομοτηνήΖαχαριάδης-Λάλλα (Γκουρτζελίδης)

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Γυναικών (2η αγων., 21-22/10)

ΔΑΚ Γλυφάδας 16.00 Ολυμπιακός-Νίκη Κώτσου-Χριστινάκης (Μπεσκάκη)
ΕΑΚ 12.00 Ολυμπιακός -Παναθηναϊκός Τσιαπλής-Παπανικολάου 
ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-Παναθλητικός Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου (Παραλικίδης)
Π. Νικολαϊδης 19.00 Φάρος-Πρωτέας Φραγκούλη-Τσάτσης (Μπουρνάς)
Αγ. Δημητρίου  16.45 Δάφνη -Αθηναϊκός Ορφανός -Λύρας (Μουζάκης)
Εσπέρου 14.00 Εσπερίδες-Πανιώνιος Σπυρόπουλος-Σκαλτσής (Ορφανός)

Διαιτητές-Κομισάριοι Α2 Γυναικών (2η αγων., 22/10)


2ος Όμιλος
Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Αναγέννηση Τσαλκιτζής-Αναστασιάδης (Τοζακίδης)
Μίκρας Α’ 13.30 Βότσης-Πιερικός Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου (Λαδόπουλος)
ΕΑΚ 13.30 Σταυρούπολη-Απόλλων . Δικταπανίδης-Τσάνταλη (Αχταρίδης)
Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Τιτάνες Γκέκας-Γεωργούλης (Ανδρίτσος)
Χρ. Χριστοδούλου  Ασπίς -Πανσερραϊκός Γρεκός-Αθανασιάδης (Σαλικίδης)
ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Ολύμπια Χατζημπαλίδης-Κουφούδης (Βαφείδης)

Σάββατο, 14 Οκτωβρίου 2017

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του Συνδέσμου την Παρασκευή 13/10/17 η πρώτη συγκέντρωση για την νέα αγωνιστική περίοδο , με κυρίαρχο θέμα την παρουσίαση – επεξήγηση των αλλαγών των κανονισμών του αθλήματος .
Παρόντα ήταν όλα τα μέλη του Συνδέσμου ενεργά και μη καθώς και παίκτες – προπονητές και παράγοντες ομάδων .
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Πρόεδρος της ΕΚΑΣΚΕΜ Παπαγιαννούλης Αντώνης , ο Ειδ. Γραμματέας της ΟΔΚΕ Ελευθεριάδης Παντελής , ο Επίτιμος Πρόεδρος και τέως ταμίας της ΟΔΚΕ Πόδας Δημήτριος ,ο Πρόεδρος του Συνδέσμου Διαιτητών Κιλκίς Ελευθεριάδης Πλούταρχος  ο Αντιπρόεδρος του Πιερικού – Αρχελάου Πόδας Ιωαννης καθώς και οι κ.κ. Προπονητές Χρυσίδης Δαμιανός ( ΠΑΝΘΗΡΕΣ ) , Ξηρομερίτης Χρήστος ( ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΑΡΧΕΛΑΟΣ) , Μπακάλης Νίκος ( Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ ) .
Κεντρικός ομιλητής ήταν το μέλος του Συνδέσμου μας τέως Διεθνής Διαιτητής και νυν Κομισάριος FIBA και μέλος της ΚΕΔ/ΕΚΑΣΚΕΜ ΤΑΝΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ , ο οποίος παρουσίασε τις αλλαγές εστιάζοντας με οπτικοαουστικό υλικό κυρίως στις αλλαγές του κανονισμού των βημάτων και αντιαθλητικού φάουλ .





Παρασκευή, 13 Οκτωβρίου 2017

ΟΡΙΣΜΟΙ ΕΚΑΣΚΕΜ 14-15-18/10/17

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2η Αγωνιστική
14/10/1718:00ΜΕΛΙΚΗΣΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΑΤΖΗΜΠΑΛΙΔΗΣ - ΓΙΑΝΚΙΔΗΣ 
14/10/1718:00ΑΡΙΔΑΙΑΣΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ - ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ  ΝΤΟΓΚΑΣ - ΜΠΟΪΤΣΗΣ 
14/10/1720:00ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ - ΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ  ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ - ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ 
14/10/1718:00ΚΑΤΕΡΙΝΗΣΑΕ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ- ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ  ΤΑΡΕΝΙΔΗΣ ΚΩΝ- ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ 
14/10/1718:002ου ΓΥΜΝΑΣΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣΣΑΡΑΚΕΝΙΔΗΣ - ΜΗΤΣΙΜΠΟΝΑΣ 
14/10/1718:00ΝΑΟΥΣΑΣΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ - ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ ΜΗΤΩΝΑΣ - ΚΟΡΔΑΛΗΣ 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Β ΟΜΙΛΟΣ) 2η Αγωνιστική
15/10/1714:00ΚΙΛΚΙΣΠΑΣ ΑΕΤΟΣ - ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ  ΚΑΨΙΔΗΣ - ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ 
15/10/1712:00ΕΔΕΣΣΑΣΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ - ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣΜΠΟΪΤΣΗΣ  - ΚΟΡΔΑΛΗΣ 
18/10/1719:30Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ - Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΤΟΓΚΑΣ - ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Α ΟΜΙΛΟΣ) 2η Αγωνιστική
15/10/1714:00ΚΑΤΕΡΙΝΗΣΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ ΦΕΛΕΚΙΔΗΣ - ΤΣΙΝΙΚΟΣ 
15/10/1712:00ΚΑΤΕΡΙΝΗΣΑΚΕ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΓΑΣΠ ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΜΗΤΣΙΜΠΟΝΑΣ - ΚΟΡΜΕΝΤΖΑΣ 
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2η Αγωνιστική
14/10/1718:00ΚΙΛΚΙΣΑΠΣ ΚΟΥΠΑ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΕΚΙΖΟΓΛΟΥ - ΚΑΨΙΔΗΣ 
14/10/1718:00ΚΟΛΙΝΔΡΟΥΑΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ - ΠΑΝΘΗΡΕΣΧΡΥΣΑΦΗΣ ΣΤ - ΦΕΛΕΚΙΔΗΣ 
14/10/1718:00ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ - ΑΣ ΑΘΛΟΣ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ - ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 
14/10/1716:00ΚΑΤΕΡΙΝΗΣΑΚΕ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΕΡΓΟΝΑΘΛΟΣ ΤΑΡΕΝΙΔΗΣ Κ- ΚΟΡΜΕΝΤΖΑΣ 
14/10/1718:00Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ ΚΣ ΑΕΤΟΙ - ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ . ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ - ΚΟΥΛΗΣ 
14/10/1718:00ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΒΑΦΥΡΑΣ ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ - ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2η Αγωνιστική
14/10/1712:00ΕΔΕΣΣΑΣΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ - ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ ΚΟΡΔΑΛΗΣ 
14/10/1712:30ΑΡΙΔΑΙΑΣΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ - ΑΣ ΑΘΛΟΣ  ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ 
16/10/1720:00ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (ΝΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ- ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣΧΑΤΖΗΜΠΑΛΙΔΗΣ - ΜΗΤΣΙΜΠΟΝΑΣ 

Πέμπτη, 12 Οκτωβρίου 2017

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Ανδρών (2η αγωνιστική, 14-15/10)

Σάββατο 14 Οκτωβρίου
ΔΚΓ 16.30 Τρίκαλα-Λαύριο Πηλοϊδης-Τσώνος-Παφίλης (Μιναρετζόπουλος)
ΚΓ Μ. 16.30 Ρέθυμνο-Κόροιβος Αναστόπουλος .-Σταματόπουλος-Παγώνης 
Ν. Σμύρνης 16.30 Πανιώνιος-Κολοσσός Παναγιώτου-Μαλαμάς-Κάρδαρης 
ΔΑΚ Τόφαλος 16.40 Προμηθέας Π.-ΓΛ Φάρος Ψαριανός-Θεονάς-Λόρτος (Πίγκας)
Αλεξάνδρειο 17.00 Άρης-ΑΕΚ Μάνος-Πουρσανίδης Γ.-Μπήτης (Γκούμας)
Κυριακή 15 Οκτωβρίου
Τ. Καμπούρης 17.00 Κύμη-Ολυμπιακός Σχινάς-Μπίκας-Παπαθανασίου 
ΟΑΚΑ  Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ Καρακατσούνης-Αναστόπουλος Α.-Πιτσίλκας (Ντάβαρης)

Διαιτητές-Κομισάριοι Α2 Ανδρών (2η αγωνιστική, 14/10)

Τρίπολης  Αρκαδικός-ΑΕ Λ Τσαρούχα-Θεοδωρόπουλος-Πολυχρόνης 
Αγιάς 17.00 Ερμής -Μαρούσι Συμεωνίδης-Σιμητόπουλος-Τζίμα (Μπεκιάρης)
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Ηρακλής Παντελίδης-Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης 
ΕΑΚ 17.00 Παπάγου-Χολαργός Μαγκλογιάννης-Ζακεστίδης-Μαγκουνής 
Περιβόλας 19.00 Απόλλων -Δούκας Τζαφλέρης-Καλογερόπουλος-Γερακίνης 
Καστοριάς 17.00 Καστοριά-Δόξα Δεσλής-Ζαχαρής-Ξέρας (Κηπουρίδης)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Εθνικός Ανδρικόπουλος-Διμπινούδης-Μηλαπίδης 
Α. Παπανδρέου  Περιστέρι-Ψυχικό Σκούτας-Στρέμπας-Καλογερόπουλος 
Τελε

Διαιτητές Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (2η αγωνιστική, 15/10)

2ος Όμιλος
Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Τρικούπης Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Βόντζας)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες -Χαλκηδόνα Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Μάνασης)
Αλ. Δημόγλου  Καβάλα-Στρατώνι Κοϊμτζόγλου-Παπαδόπουλος Χ. 
Χ. Χριστοδούλου  Ασπίς -Φάρσαλα Τσιρτσιμάλης-Γαζέτας (Σαλικίδης)
Αγρινίου 16.00 Αγρίνιο-Ίκαροι Κωνσταντινίδου-Λογοθέτης (Ρόζης)
Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Ερμής Θεοδώρου-Τσοκόλης (Σιμητόπουλος)
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Μαχητές Τζιοπάνος Ν.-Αγραφιώτης (Παραλικίδης)

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (1η αγωνιστική, 15/10)

3ος Όμιλος
Κέρκυρας 17.00 Φαίακας-Πρωτέας  Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Πουλής Αρ.)
Δ. Βικέλας 17.00 Φίλιππος -Ιωνικός . Εκίζογλου-Λαδάς (Καλότσης)
Ν. Ιωνίας Βόλου 18.00 Νίκη -Ζέφυρος Σαρακενίδης-Χρυσάφης (Μόρφης Στ.)
Μπάρας 17.00 Ίκαροι -ΑΟΚ Βέροιας Φουτζήλας-Πράτος (Κουσαϊτης)
Πολύκαστρου 17.00 Εύαθλος-Πτολεμαϊδα Πετανίδου-Παπαθανασίου 
ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 ΓΕ Α-ΑΓΣ Ι Τσακαλογιάννης-Μπακετέα (Μητσόπουλος)
4ος Όμιλος
Α. Παύλου 18.00 Κένταυρος -Κομοτηνή Καρκαλέτσης-Γρεκός (Λαδένης)
Μίμης 17.00 ΧΑΝΘ- Ευκαρπίας Τζιοπάνος Γ.-Σελεβός (Κασαπίδης)
ΔΑΚ Σίνδου 18.00 Αστέρας -ΜΕΝΤ Σιταρίδης-Λουλουδιάδης (Φωτιάδης)
Πολυγυρου 18.00 Πολύγυρος-Απόλλων Καρακώστας-Κοντογιάννης (Δέλλας)
Μακεδονικού  Μακεδονικός-Ορφέας Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Μήτσιου)
Ελευθερούπολης  Ελευθερούπολη-Μαντουλίδης Παζόλης-Λελούδας 
Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Αίας Δημάδης-Νέδογλου (Γκουρτζελίδης)

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική, 14-15/10)

Π. Γιαννακόπουλος  Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Καραβίτης-Αργυρούδης 
Λευκάδας 13.00 Νίκη -Εσπερίδες Κωνσταντινόπουλος-Κουτσοδήμος 
Επταπυργίου  Παναθλητικός-Ολυμπιακός  Μελανίδης-Μπακάλης (Αστρεινίδης)
Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας -ΠΑΟΚ Κυριακόπουλος-Μαρίγλη (Ηπιώτης)
Εργάνης 14.30 Αθηναϊκός-Φάρος Ραχιώτης-Γρίβα (Βιδάλης)
Ν. Σμύρνης 13.00 Πανιώνιος-Δάφνη Φραγκούλη-Κονταράτος (Γολεγού)

Διαιτητές-Κομισάριοι Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική, 15 και 18/10)

2ος Όμιλος
Ν. Ρυσίου 14.00 Αναγέννηση -Πυλαία Παπαδοπούλου -Δέλλας (Ανδρίτσος)
ΣΣ Κατερίνης 20.00 Πιερικός -Άρης Αβραμίδου-Μπάρδας (Γιαμούζης)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 13.30 Απόλλων -Βότσης Τσούλης-Λαϊδης (Βαφείδης)
Δ. Κραχτίδης 12.00 Τιτάνες -Σταυρούπολη Κολοκυθάς-Γιαννούλη Στ. 
ΔΑΚ 13.00 Πανσερραϊκός-Ηρακλής Ζαχαριάδης-Λάλλα (Γιαβρής)
Αγ. Θωμά 14.00 Ολύμπια -Ασπίς Μαλτέσιος-Τσαρδούλιας (Βαρνάς)